Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Jabłuszka

NUMERY TELEFONÓW

Dyrektor: 723 244 714

Tel stacjonarny: 22 6330502

Kierownik gospodarczy: 723 244 712

Truskawki, Jagódki: 723 244 711

Jabłuszka, Wisienki, Malinki: 723 247 849

ADRESY E-MAIL

e-mail przedszkola: p248@eduwarszawa.pl

e-mail do nauczyciela grupy:  ALudwiczak@eduwarszawa.pl

 

    
 

Wydarzenia grupy

Gospodarstwo Agroturystyczne PAWIE OCZKO

Zajęcia sportowe zorganizowane przez Decathlon

Szkoła Podstawowa nr 264

Zamek w Czersku

09.05.2023 odwiedziliśmy ruiny Zamku w Czersku. Strzelaliśmy z łuku, mierzyliśmy stroje rycerskie, wysłuchaliśmy mnóstwo pięknych legend, zwiedziliśmy wieżę. To był bardzo piękny i aktywny dzień!  

DZIEŃ ZIEMI

21.04.2023 wspólnie obchodziliśmy Dzień Ziemi. Wszystkie dzieci na podsumowanie tego ważnego dnia posadziły drzewa w naszym ogrodzie.

 

FILHARMONIA - MUZYKA AMERYKAŃSKA DLA DZIECI z cyklu "Poznajemy muzykę świata" 13.04.2023

SPOTKANIE Z RODZICAMI "WIELKANOCNE POTRAWY"

30.03.2023 spotkaliśmy się wraz z Rodzicami i dziećmi aby wspólnie przygotować potrawy Wielkanocne. Było smacznie i kolorowo!!

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W POWSINIE

W dniu 28.03.2023 wybraliśmy się w poszukiwaniu oznak wiosny do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Chociaż pogoda była bardziej zimowa, rośliny już wskazywały wczesną wiosnę :)

PANI WIOSNA PRZYSZŁA DO NAS!

POŻEGNANIE ZIMY!!!

WIOSNO - CZEKAMY!!

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM I JEGO KURCZACZKAMI

KODUJEMY WIOSENNE KWIATY

"BAJKI-GRAJKI" TEATR ZŁOTY DUKAT

ZAJĘCIA KULINARNE "WIEM CO JEM"

MUZEUM GAZOWNI WARSZAWSKIEJ

„Poznaj Muzeum Gazowni Warszawskiej” - Niezwykła podróż w czasie po dawnej Gazowni Warszawskiej. Dowiemy się, jak produkowany był gaz węglowy i do czego był wykorzystywany. 

 

PODRÓŻE PO KOSMOSIE

PIZZA

Pogoda ponura, więc wybraliśmy się do innego kraju. Poznawaliśmy tradycje, zwyczaje i miejsca Włoch. Dużo mówiliśmy o tradycyjnej kuchni włoskiej, więc nie mogło zabraknąć i u nas tego specjału! 

BAL KARNAWAŁOWY

10.01.2023 odbył się bal karnawałowy. Co to był za bal!

ZAJĘCIA CERAMICZNE

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM.

06.12.2022 odwiedził na gość. I to nie byle jaki!! Radość na twarzach dzieci była nie do opisania!!

Dziękujemy Święty Mikołaju za odwiedziny i czekamy na następne!

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE "PIĄTKA". 

05.12.2022 Jabłuszka uczestniczyły w kolejnej lekcji bibliotecznej. Tym razem poznaliśmy zwyczaje Bożonarodzeniowe w różnych krajach. Okazało się, że ludzie na całym świecie, mimo że obchodzą Święta Bożego Narodzenia, robią to w zupełnie inny sposób. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Po zakończeniu lekcji dzieci wykonały cudowne skarpety na prezenty od Mikołaja.  

"DYNIOWE BABECZKI"

Tym razem wspólnie piekliśmy babeczki z dynią. Dzieci świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków. Było aktywnie, zabawnie i smacznie! 

A zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. 

  

"ŻABKI WODNE"

W dniu 22.11.2022 odwiedziła nas Pani Weterynarz, przedstawiając niezwykłych gości!! Były to żabki wodne i to nie byle jakie bo żabki szponiaste. Dowiedzieliśmy się o nich wiele ciekawych informacji. Czekamy na kolejne spotkanie z tak wspaniałymi gośćmi.

"KOGUCIK CZY KURKA?"

18.11.2022 wzięliśmy udział w lekcji wraz z przewodnikiem z Muzeum Warszawy "Kogucik czy kurka?". Na początku zwiedzaliśmy Muzeum, które gromadzi i prezentuje zbiory związane z historią Warszawy. Rozmawialiśmy o kamieniczkach Starego Miasta i próbowaliśmy zauważyć to, co czyni Stare Miasto wyjątkowym, czyli artystyczne szyldy w najróżniejszych wzorach i kształtach. W jednej z sal podziwialiśmy dziewiętnastowieczną klamkę do drzwi – eksponat muzeum. Następnie odszukiwaliśmy najciekawsze detale już na samym Starym Mieście. 

ZAJĘCIA CERAMICZNE

17.11.2022 mieliśmy okazję po raz pierwszy brać udział w zajęciach ceramicznych wraz z Pracownią Ceramiczną Angoba. Podczas zajęć dzieci poznały nowy materiał plastyczny - glinę i jej właściwości. Glina to niezwykły materiał. Może mieć różne barwy – żółtą, ceglastą, brunatną, szarą albo szarozieloną. Kiedy jest sucha, sprawia wrażenie twardej i nieprzystępnej, ale wystarczy zwilżyć ją wodą, aby zyskała niebywałą plastyczność. Lepienie w niej jest doskonałą zabawą, a także praca w glinie pomaga w rozwoju małej motoryki, czyli poprawia sprawność dłoni i palców. Wszelkie zajęcia polegające na ugniataniu, wałkowaniu, formowaniu oraz zdobieniu rozwijają sprawność małych palców. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach :) 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2022 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszej i młodszych grupy przedszkolnej. Dzieci z grupy Jabłuszka zaśpiewały piosenkę "Piękna Nasza Polska Cała".

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

POZNAJEMY ZAWÓD KRAWCOWEJ

04.11.2022 mieliśmy cudownego gościa, który opowiedział nam o zawodzie krawcowej. Dowiedzieliśmy się, na czym polega zawód krawcowej, poznaliśmy liczne atrybuty tego zawodu. Pani pokazała nam krok po kroku, w jaki sposób wykonuje się wykrój a nawet udało się uszyć nogawkę od spodni :). Każdy z nas miał okazję z bliska zobaczyć maszynę do szycia a nawet brać czynny udział w wykonaniu woreczka do ćwiczeń.

Dziękujemy z całego serca Babci Igorka :)

FABRYKA BOMBEK

25.10.2022 udaliśmy się do niezwykłego miejsca, czyli do Fabryki Bombek. To był cudownie spędzony czas w miejscu, w którym poznaliśmy tajne sposoby wykonania bombek, widzieliśmy, jak nadmuchuje się bombki okrągłe a jak tworzy się bombki o różnorodnych kształtach. Na koniec każdy z nas miał okazję do ozdobienia bombki. Wyszły cudeńka :)

     

"JESIENNE ZABAWY"

W dniu 24.10.2022 odbyło się spotkanie z rodzicami i dziećmi. Podczas spotkania podsumowaliśmy projekt edukacyjny "Drzewo" utrwalając zdobytą wiedzę, kodowaliśmy na Macie Mistrzów Kodowania. Nie zabrakło także zabawy sensorycznej - wykonaliśmy "chmurkową masę", z której wspólnie udekorowaliśmy jesienne drzewo. 

Dziękuję wszystkim obecnym za wspaniałą zabawę.

  

SAŁATKA OWOCOWA

18.10.2022 wykonaliśmy pierwszą wspólną sałatkę. Samodzielnie kroiliśmy owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Radość z  wykonania sałatki była nieoceniona, a jak smakowała ... to już dzieci opowiedzą :)

"BYĆ DOBRY JAK CHLEB"

W ramach realizacji programu "Piękna Nasza Polska Cała" zrealizowaliśmy zadanie, polegające na zapoznaniu z etapami przygotowania chleba. Zanim przystąpiliśmy do przygotowania ciasta, wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny "Od ziarenka do bochenka", poznając także etapy powstania mąki. 

Robimy chleb      

ZAJĘCIA RUCHOWE W MIĘDZYSZKOLNYM OŚRODKU SPORTOWYM

13.10.2022 dzieci uczestniczyły w pierwszych (cyklicznych) zajęciach ruchowych na ogromnej hali w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Podczas zajęć biegom i zawodom sportowym nie było końca. Cieszymy się, że możemy brać udział w zajęciach systematycznie! 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE "PIĄTKA". 

13.10.2022 Jabłuszka uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o jesieni, oglądały książki o tematyce jesiennej oraz wykonały cudowne sowy. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję i czekamy z niecierpliwością na następne. 

Lekcja biblioteczna 

 

DZIEŃ DRZEWA

10.10. obchodziliśmy Dzień Drzewa. Tego dnia odbyły się kolejne zajęcia związane z tematyką drzew. Chcąc uczcić to ważne święto ułożyliśmy i narysowaliśmy życzenia dla wszystkich drzew i podziękowaliśmy im za wszystko, co robią dla człowieka. 

Dzień Drzewa

 

SPACER NA POBLISKIE DZIAŁKI

06.10.2022 wybraliśmy się na spacer na pobliskie działki. Dzięki uprzejmości rodziców, mogliśmy zwiedzić te piękne miejsce, obserwować drzewa i inne rośliny i co najważniejsze, obserwowaliśmy, w jaki sposób tnie się drzewo. 

Działki

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY PAPIERU CZERPANEGO

03.10.2022 udaliśmy się na wycieczkę do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce. Podczas zajęć poznaliśmy, jak wygląda papirus, pergamin i papier czerpany. Każdy miał okazję obejrzeć ale i zrobić samodzielnie papier czerpany oraz poznać technikę malowania papieru. To był cudowny wyjazd :)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W dniu 15.09.2022 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Przez cały dzień podczas zajęć dydaktycznych jak i w zabawach swobodnych towarzyszyły nam kropki. Poznaliśmy historię powstania kropki i wykonaliśmy pracę plastyczną. Nie zabrakło także kropek na naszych ubrankach.

Dzień Kropki