Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Logopeda

 mgr Danuta Natuniewicz

mail: DNatuniewicz@eduwarszawa.pl

 

Na początku roku szkolnego, we wrześniu i częściowo w październiku, prowadzę logopedyczne badania przesiewowe. Celem tych badań jest ocena rozwoju mowy dziecka oraz- w przypadku zdiagnozowania nieprawidłowości- zakwalifikowanie dziecka do terapii logopedycznej.

Po zakończeniu badań przesiewowych przekazuję rodzicom w formie pisemnej wyniki badania dzieci. Rodzicom dzieci ze zdiagnozowanymi nieprawidłowościami w rozwoju mowy proponuję udział dziecka w terapii logopedycznej.

Udział dziecka w terapii logopedycznej jest dobrowolny tzn. rodzice/prawni opiekunowie wyrażają pisemnie zgodę na objęcie dziecka terapią logopedyczną. Terapię logopedyczną prowadzę w formie systematycznych, cotygodniowych zajęc.

W ciągu roku szkolnego rodzice mogą zgłaszac się na konsultacje. W takiej sytuacji proszę o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny (pod numerem telefonu grupy, do której dziecko uczęszcza) celem ustalenia terminu .

Co roku podczas spotkania z rodzicami najmłodszych dzieci dotyczącego ,,Profilaktyki logopedycznej u dziecka 3-letniego" omawiam uwarunkowania prawidłowego rozwoju mowy oraz czynniki zakłócające ten rozwój.

Danuta Natuniewicz

 

Gry, układanki, loteryjki pomagają dzieciom w opanowaniu trudnej umiejętności pięknego mówienia.